Muzyczne Scyzoryki 2010

Ruszyły przygotowania do drugiej edycji świętokrzyskiego plebiscytu muzycznego!
 

 

 

Już 11 czerwca Kielczanie przeżyją kolejne święto muzyki. Tak jak w poprzednim roku, w koncercie finałowym na Placu Artystów zostana rozdane prestizowe nagrody muzyczne "Muzyczne Scyzoryki". Pierwsza edycja Muzycznych Scyzorykow przyciągneła ponad 100 wykonawców, którzy walczyli o statuetki Scyzoryka w 19 kategoriach muzycznych. "W tym roku będziemy mieli najpradopodobniej ok. 200 artstów w plebiscycie. Już mamy bardzo dużo zgłoszeń, a właściwie dopiero zaczęliśmy ich przyjmowanie" - mówi Łukasz Sobieraj, jeden z pomysłodawców Muzycznych Scyzorykow. Podczas koncertu finałowego nie zabraknie największych gwiazd muzyki, kultury, sportu i polityki z regionu świętokrzyskiego. Atmosfera będzie na pewno bardzo gorąca!


Plebiscytowi Muzyczne Scyzoryki towarzyszyć będzie muzyczne wydawnictwo, płyta CD - Scyzorykomania 2010 - na której znajdą sie nagrania najciekawszych zespołów i solistów biorących udział w plebiscycie.


Zespoły, soliści oraz instrumentaliści chcący wziąć udzial w plebicycie (bez wzgledu czy grają rocka, metal czy muzykę klasyczną) proszeni są o nadsyłanie swoich zgłoszeń na adres mailowy: muzycznescyzoryki@wp.pl Zgłoszenie powinno zawierać: krótką notkę biograficzną, 2 zdjęcia oraz 1 utwór w formacie mp3 (max. 192 kbs).


"Wszyscy mają szansę na wygranie Scyzoryka. W tym roku skład jury oprzemy w maksymalnym stopniu na gwiazdach polskiej sceny muzycznej. Chcemy, żeby oceny jurorów były w najwyzszym stopniu obiektywne." - podkreśla Paweł Szcześniak, drugi z pomysłodawców plebiscytu.


Już wkrótce wiecej informacji na temat plebiscytu, koncertu finałowego oraz oczywiście gwiazd, które Kielczanie będą mogli zobaczyć podczas koncertu finałowego.


Plebiscyt "Muzyczne Scyzoryki" organizowany jest przez Echo Dnia oraz Stowarzyszenie Muzyków Świętokrzyskich "Muzyczne Scyzoryki".
Patroni medialni: TVP Kielce, Radio Kielce

---------------------------------------------------------------- 

 
 
 
Muzyczne Scyzoryki 2009 rozdane!!!!
 
 

Tłumy Kielczan oraz mieszkańców województwa świętokrzyskiego obejrzały koncert finałowy Muzycznych Scyzoryków 2009. Plac Artystów pękał w szwach nie tylko z powodu obfitości widzów, ale również wielu gwiazd przybyłych na koncert.

Byli z nami Andrzej Piaseczny, Scyzoryk nr 1 - Liroy, oraz oczywiście Krzysiek K.A.S.A. Kasowski, który z wrodzonym wdziękiem poprowadził koncert razem z prezenterką TVP Kielce Elą Dziewięcką. Nie zawiedli nas również znany tancerz Michał Piróg, znakomici reżyserzy Leszek Kumański i Konrad Smuga, mistrzyni świata fitness Kamila Porczyk, Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej Ewelina Soulhoul i Diana Jarzyna oraz super modelka Magdalena Porębska. Koncert finałowy swoją obecnością uświetnili również włodarze Kielc i Województwa – Pani Wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba, Pan Marszałek Adam Jarubas oraz reprezentant Pana Prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć Redaktora Naczelnego Echa Dnia Stanisława Wróbla oraz Dyrektora TVP Kielce Dominika Tarczyńskiego.

„To wielki sukces nie tylko nasz, osobisty, że udało nam się doprowadzić do szczęśliwego finału plebiscyt Muzycznych Scyzoryków, ale sukces Kielc i całego województwa” – mówi Łukasz Sobieraj, jeden z pomysłodawców wskrzeszenia idei Muzycznych Scyzoryków i współorganizator plebiscytu, „To dowód na to, że można wspólnie działać dla dobra całego środowiska muzycznego, bez zazdrości, animozji i oglądania się jeden na drugiego” - dodaje.

I faktycznie, dzięki nowej edycji Muzycznych Scyzoryków wielu świętokrzyskich artystów miało okazję zostawić za sobą dawne zaszłości (jeśli plotki nie kłamią :)) i zapoczątkować nowe wspólne projekty. Sztandarowym przykładem może być rewelacyjny występ pierwszego rapera RP – Liroy’a i członków legendarnego Wzgórza YaPa3 – Wojtasa, Zajki i Borixona. Z tego co nam wiadomo muzycy są w trakcie przygotowywania wspólnej płyty. Świetnie wypadł również wspólny występ K.A.S.Y. i zespołu Ambulans. Ten „duet” również najprawdopodobniej da początek dalszej współpracy muzyków z obu formacji.

Muzyczne Scyzoryki to szansa dla młodych zespołów na zaprezentowanie się szerokiej publiczności. „Cieszę się, że w kategorii Debiut zwyciężył Allison” – mówi Paweł Szcześniak, drugi z pomysłodawców „nowych” Muzycznych Scyzoryków – „Tym chłopakom się to należy. Mają świetna energię, profesjonalnie podchodzą do grania i generalnie mocno im kibicuję.”

Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim laureatom Muzycznych Scyzoryków 2009!!!

 

Muzyczne Scyzoryki 2009 - Laureaci

 

1. Debiut

ALLISON

 

2. Teledysk

JEDYNA MAŚĆ

 

3. Wokalista

PAWEŁ OSZYWA

ŁUKASZ SOBIERAJ

 

4. Wokalistka

KATARZYNA LISOWSKA

ANNA OSENKO

ANITA ZAWIDZKA

 

5. Zespół

FLIPER

 

6. Piosenka poetycka

JUSTYNA ŁYSAK

 

7. Wykonawca Hip hop

KAJMAN

 

8. Wykonawca Muzyka Klasyczna

ŁUKASZ DŁUGOSZ

 

9. Wykonawca Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa

JÓZEFOWE KWIATKI

 

10. Wykonawca Piosenka Kabaretowa

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH

KABARET Z KONOPI

 

11. Wykonawca Jazz i Muzyka Improwizowana

NO NAME

MARZENA ŚLUSARSKA

 

12. Wykonawca hardrock/ metal

FIREFLOWER

 

13. Wykonawca Muzyka Alternatywna

ADHDuB

LESBOLLAH

 

14. Wykonawca Muzyka Elektroniczna i Klubowa

LETKO

 

15. Wykonawca Instrumentaliści

MICHAŁ JELONEK

 

16. Wykonawca Pop

AMBULANS

EDYTA STRZYCKA Z ZESPOŁEM

 

17. Wykonawca Rock

RED BRIDGE

 

18. Wykonawca Etno/ Folk

KINIOR I BIELINIANKI

 

19. Wykonawca Muzyka Ludowa

KAPELA BLIŻEJ SERCA

 

20. Płyta

SPARKS „KONCERT NA DWA SERCA”

 

21. Przebój

SPARKS „ZOSTAŃ MILIONEREM”

 

Słyszane były glosy, że takiej imprezy jeszcze w Kielcach nie było. Organizatorzy, czyli Echo Dnia i Stowarzyszenie Muzyków Świętokrzyskich, skromnie nie potwierdzają, ale i nie zaprzeczają. :) Jedno jest pewne, Muzyczne Scyzoryki są dowodem, że niezależna, oddolna inicjatywa, może się przerodzić w profesjonalna imprezę, która będzie barwną wizytówka Kielc i Województwa w kolejnych latach. Organizatorzy już myślą jak przebić sukces Muzycznych Scyzoryków 2009 w przyszłym roku.

Wszystkich Kielczan i mieszkańców województwa świętokrzyskiego już zapraszamy na Koncert Finałowy Muzycznych Scyzoryków 2010!!!

Jednocześnie, zapraszamy wszystkie zespoły, solistów oraz instrumentalistów do przesyłania zgłoszeń do plebiscytu Muzycznych Scyzoryków 2010 na adres mailowy: muzycznescyzoryki@wp.pl

Wymagane jest jedno nagranie w formacie mp3 (max. 192 kbs), zdjęcie i krótkie dossier.

 
Zapraszamy!!!!
Muzyczne Scyzoryki
 
Fotogaleria:

 ----------------------------------------------------------------

 

Archiwum

 

Plebiscyt muzyczny i koncert finałowy „Muzyczne Scyzoryki 2009“.

 
5 go czerwca w Kielcach na „Placu Artystów“ po raz drugi odbędzie się wręczenie świetokrzyskich nagród muzycznych „Muzyczne Scyzoryki 2009“. Poprzenia edycja miała miejsce co prawda aż 14 lat temu, ale była brzemienna w skutki, gdyż zaraz potem wszyscy laureaci „Scyzoryków“ jak Liroy, Wzgórze Ya Pa 3, Andrzej „Piasek“ Piaseczny, zespół Mafia jak również jej pomysłodawca, czyli K.A.S.A zrobili ogólnopolskie kariery. Także nagrodzeni wówczas instrumentaliści stanąwią obecnie czołówkę muzyków polskich, występują z takimi zespołami jak De Mono, Ira, Stanisław Soyka, Oddział Zamnknięty, Trebunie-Tutki, Izabela Trojanowska czy Małgorzata Ostrowska.
 
Tym razem pomysł podchwycili Łukasz Sobieraj i Paweł Szcześniak z kieleckich zespołów Fliper i Ambulans, tłumacząc, że jest już nowe pokolenie miejscowych artystów gotowych do ogólnopolskich sukcesów. Patronat nad imprezą objęła gazeta „Echo dnia“ (współorganizator), oraz władze regionu świetokrzyskiego, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Prezydent Kielc. Patronat medialny dają TVP Kielce i Radio Kielce.
 
W jury swój udział już zapowiedziały takie gwiazdy jak: Urszula Dudziak, Piotr Rubik, Andrzej Piaseczny, Ania Dąbrowska, Bracia Golcowie, Krzysztof Skiba, i in.
 
Prowadzić imprezę ponownie zgodził się „K.A.S.A.“, a towarzyszyć mu będzie znana i piękna kielczanka Edyta Herbuś. Zamysłem artystycznym koncertu jest zaprezentowanie mieszkańcom Kielc i regionu rodzimych artystów w duetach, tercetach i innych konfiguracjach scenicznych. Na koncercie wystapią m.in.: zespół Ambulans, Kabaret Skeczów Męczących, Liroy (wspólnie z Wojtasem i Zajką oraz zespołem Fliper). K.A.S.A., który zaśpiewa z wspólnie z niektórymi wykonawcami a także zaprezentuje swoją nową piosenkę „Powiedz gdzie jesteś“ nominowaną do opolskich „Premier“. Pojawi sie również Andrzej Piaseczny w roli gościa specjalnego.
 
Koncert zostanie wyprodukowany przez Litwin Junior Advertising. Scenariuszem i reżyserią zajmie się Łukasz Sobieraj.
 
Plebiscyt „Muzyczne scyzoryki“ to 21 kategorii muzycznych, ponad 100 nominowanych, ok. 300 artystów!!! Akcja ma przede wszystkim na celu zaprezentowanie bogactwa muzycznego regionu świetokrzyskiego. Co wiecej, założeniem organizatorów jest również promocja młodych talentów muzycznych z Kielc i województwa świętokrzyskiego.  Plebiscyt jest niezależną inicjatywą świętokrzyskiego środowiska muzycznego reprezentowanego przez Stowarzyszenie Muzyków Świętokrzyskich „Muzyczne Scyzoryki“.
 
Plebiscytowi będzie towarzyszyć płyta z  piosenkami najciekawszych wykonawców świętokrzyskich pt. Scyzorykomania 2009. Na płycie znajdzie sie 26 piosenek z najróżniejszych gatunków muzycznych. Każda piosenka to przebój w swojej własnej klasie! Na płycie nie może zabraknąć oczywiście świętokrzyskich gwiazd, takich jak: Andrzej Piaseczny, Liroy, K.A.S.A., Happysad czy Włodzimierz Kiniorski. Skład artystyczny na płytę został wybrany przez obiektywne jury składające się m.in. z muzyków zespołu Blue Cafe i innych artystów spoza regionu. Materiał na płytę zostanie przygotowany i zmasterowany w ONYXstudio. Płyta ukaże sie 30 maja, jako insert do gazety Echo Dnia. Przewidywany nakład to 30.000 egz. Tym samym każdy artysta, który znalazł sie na tej płycie będzie mógł sobie przyznać Platynową Płytę!
 
Pomysłodawcy mają nadzieję wpisać plebiscyt „Muzyczne scyzoryki“ i płytę Scyzorykomania w coroczny harmonogram działań artystycznych Kielc i regionu. Co więcej, marzy im sie rozszerzenie plebiscytu na teren całej Polski, ale to jeszcze tylko luźne pomysły. :)
 

 

Kliknij tutaj - ZAGŁOSUJ JUŻ TERAZ!!!